Ako chrániť vlasy pred slnkom, aby koruna krásy ostala korunou?

Leto so sebou nesie nielen množstvo spomienok a vody, ale aj slnečného žiarenia, ktoré na korunu krásy útočí hneď v prvej línii. Intenzívne vystavovanie UV žiareniu vlasy totiž dokáže oslabiť a následne poškodiť. Položte si preto otázku: „Ako chrániť vlasy pred slnkom?“

Ako chrániť vlasy pred spojením soli, slnka a chlóru

Slaná morská voda, či naopak chlórová z bazénu sa v spojení so slnkom stávajú pomalým zabijakom krásy vlasov. Aj keď soľ sama o sebe vlasom a ich pokožke svojim obsahom prospieva, v spojení so slnkom znamená viac škody, ako úžitku. Po ich styku s morskou vodou sa v ich štruktúre zachytávajú kryštáliky soli, ktoré svojou tendenciou priťahovania slnečného žiarenia a jeho následného spojenia narúšajú mikroskopické proteínové väzby. Z vlasov tak vyprcháva život plný lesku a hydratácie, následne čoho sa stávajú nepoddajné, vysušené a strhané.

Lepší účinok nemá ani voda z bazéna obsahujúca chlór, či iné prostriedky starajúce sa o jej čistotu. Svojim agresívnym zložením totiž rovnako, ako spojenie soli a slnka znamenajú pre vlasy ďalšiu vlnu utrpenia. Po každom pobyte v bazéne, či slanej vode je preto vhodné vlasom dopriať prepláchnutie sladkou/obyčajnou vodou.

Nezanedbávajte správnu starostlivosť

Leto a s ním spojené slnečné lúče si je pri správnej starostlivosti možné užiť bez ujmy na vlasoch. Prinášame vám pár tipov, ako chrániť vlasy pred slnkom, ktoré si ako „koruna krásy“ zaslúžia nemalú pozornosť:

1. Pokrývka hlavy

Jednou zo zaručených ochrán vlasov pred slnkom je pokrývka hlavy, a to v akomkoľvek prevedení. Či už siahnete po šatke, klobúku alebo šiltovke, predídete tak nepretržitému slnečnému žiareniu, ktoré môže viesť nielen k zničeným vlasom, ale aj úpalu.

2. Pitný režim

60 – 70 % nášho organizmu tvorí voda, ktorá sa podieľa na termoregulácii, doprave živín, alebo naopak vylúčení škodlivín. Pravidelné zásobovanie nášho tela vodou je dôležité nielen pre pokožku, ale aj vlasy. Tie bez dostatku tekutín totiž strácajú svoj lesk a postupne krehnú.

3. Hydratácia nielen zvonka, ale aj zvnútra

Výživové doplnky ako Astaxanthin zameraný na vlasy sa starajú o hĺbkovú starostlivosť prostredníctvom vnútorného použitia. Astaxanthin „Vlasy a pokožka“ obsahuje 10 prospešných látok, medzi ktoré patrí aj bohatý zdroj omega-3 mastných kyselín, kolagénu, či vitamínu A a C…, ktoré sú ukryté v ľahko prehĺtateľných kapsulách. Skladba aktívnych zložiek obohatená o biotín, kurkumín a zinok zvyšuje kvalitu vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu. Vlasy tak dostávajú potrebnú dávku výživy, ktorá sa stará aj o ich UV ochranu.

4. Ochrana ukrytá v spreji

Nanesenie ochranného spreju po celej dĺžke vlasov je jednoduchým riešením, ako vlasy chrániť pred slnečným žiarením. Regeneračné sérum Biopeptide je súborom aktívnych oligo a polypeptidov, ktoré prenikajú do štruktúry vlasov, kde prispievajú k ich hydratácii a udržiavaniu vlhkosti. Aplikáciou na vlasy sprej poskytuje ochrannú UV bariéru, dodáva pružnosť, lesk a nezabúda ani na pokožku.

5. Regenerácia po pobyte na slnku

Vlasy si zaslúžia správnu starostlivosť nielen pred, či počas pobytu na slnku, ale aj po. Hydratačný gél na vlasy Repair od značky Larens preniká do hlbokých vrstiev vlasov, kde regeneruje poškodenú štruktúru. Prípravok má intenzívne obnovujúce, vyživujúce, aj regeneračné účinky, takže je jednou z vhodných odpovedí na otázku: „Ako chrániť vlasy pred slnkom?“