Astaxanthin a jeho účinky: Výživový doplnok, ktorý podporí srdce, aj mladší vzhľad

Občas je vratké, prvoradé a v živote iba jediné. Reč je o zdraví, ktoré je najlepšie posilnené a čo najmenej zlomné. Výživové doplnky ako Astaxanthin a jeho účinky, napomáhajú nášmu telu, ktoré každodenne bojuje s nepriaznivými vplyvmi prostredia.

Král je iba jeden a vo svete antioxidantov je ním Astaxanthin. Vďaka svojej antioxidačnej aktivite je schopný bojovať s voľnými radikálmi až 6 000 x účinnejšie ako vitamín C, či 500 x lepšie ako vitamín E. Svoj titul si však vyslúžil vďaka všestranným pozitívnym účinkom na organizmus človeka.

Astaxanthin a jeho účinky napomáhajú k mladšiemu vzhľadu

Medzi vlastnosti tohto prírodného antioxidantu, ktorý sa prirodzene vyskytuje v morských organizmoch patrí schopnosť obnovy pokožky. Štúdie „Acta Biochimica Polonica“ dokazujú, že jeho užívanie znižuje výskyt vrások, hydratuje, redukuje starecké a pigmentové škvrny, či udržiava vlhkosť a elasticitu pokožky.

Podporuje zdravé fungovanie srdca

Normalizuje krvný tlak, znižuje cholesterol, oxidačný stres, či napomáha k správnej cirkulácii krvi. Áno, astaxanthin vďaka svojim účinkom dokáže posilniť srdcové funkcie a chrániť pred aterosklerózou. Je tak vhodným kardioprotektívnym doplnkom, ktorého úspechy dokazuje nejadna štúdia.

Pomoc pre zdravie mozgu

Tento prírodný antioxidant má okrem iného silu chrániť mozog a nervové bunky pred voľnými radikálmi, aj zápalmi. Tie totiž vedú k ochoreniam akými sú Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Jeho účinky v oblasti mozgových funkcií ocenia predovšetkým starší ľudia, u ktorých sa zhoršujú kognitívne funkcie, na ktoré má astaxanthin vplyv.

Astaxanthin a jeho účinky

Astaxanthin a jeho účinky pre lepší zrak

„Oči sú bránou do duše.“ Výrok, ktorý sa s nami nesie už nejaký ten rok. Aby si však oči tento status mohli udržať, ich zdravie je dôležité. Každodenne sa vystavujú neduhom prostredia, vďaka ktorým sa stáva nalomené. Astaxanthin preniká do očných tkanív, kde napravuje napríklad dopady UV žiarení. Je však aj účinnou prevenciou pred vážnymi ochoreniami našich zrakových orgánov.

Dobíja stratenú energiu

Množstvo pozitív dopĺňa aj fakt, že  tento „zázrak“ ukrytý v kapsulách je ideálnym výživovým doplnkom pre športovcov. Zvyšuje vytrvalosť, dobíja stratenú energiu, rýchlejšie regeneruje svalstvo, vďaka čomu dochádza počas tréningov a cvičenia k lepším výkonom.

Zabraňuje tvrobe zápalov

Ľudský organizmus je náchylný na tvorbu procesov, ktoré vedú k rôznorodým zápalom. Zápalové procesy v tele následne vedú k bolestiam, zraneniam a ochoreniam. Antioxidant astaxanthin a jeho účinky smerujú k tvorbe regeneračných bunkových procesov, ktoré dokážu ozdraviť zápalom postihnuté miesto. Vhodné je ho nasadiť v boji proti artritíde, či pri bolestiach kĺbov.

Arthur Schopenhauer (poľský mysliteľ) raz povedal: “Zdravie nie je všetkým,, ale bez zdravia je všetko ničím.” Astaxanthin nielenže napomáha nakopnúť imunitu, ale pozitívne ovplyvňuje nejednu oblasť nášho zdravia, ktorá je úzko spätá s radosťami každodenných dní.