Starnutie pleti a správna starostlivosť: Larens LipoColl Serum a GLA Face Cream

Začína jemnými líniami, pokračuje hlbokými vráskami, ktoré sa objavujú na rôznych častiach tváre. Starnutie pleti je strašiakom, ktoré sa začína prejavovať od 25. roku života. Našťastie, pre spomalenie tohto procesu sú tu Larens LipoColl Serum GLA Face Cream.

Na starnutie pleti pôsobia vnútorné, aj vonkajšie faktory. Pokožka pleti sa skladá z troch vrstiev ( Epidermis, Dermis, Subcutis), pričom tento nežiadúci, no prirodzený proces ovplyvňuje všetky z nich. Najlepšou prevenciou je však kvalitná starostlivosť o pleť.

Starnutie pleti a jeho prejavy

Štruktúra pleti sa vekom mení a naša pleť nadobúda postupom času iný vzhľad. Starší, oslabený, doplnený o vrásky, so stratou objemu. Od 25. roku života sa starnutie pleti prejavuje začínajúcimi vráskami, ktoré sa vekom, aj životným štýlom prehlbujú. Postihujú rôzne oblasti tváre, no väčšinou útočia na okolie očí. Následne sa usádzajú v oblasti čela, líc, či úst, kedy kopírujú mimiku tváre. Pleť začína ochabovať a strácať svoj prirodzený objem.

Strata objemu tváre sa častokrát označuje aj ako “ochabnutá, povädnutá pleť”, kedy nadobúda smutnejší výraz. Táto fáza starnutia pleti mení celkový vzhľad tváre, po ktorej s radosťou útočí ubúdanie hutnosti. Strata hutnosti, inak oslabenie pleti sa v plnej sile u žien prejavuje po menopauze. Prichádza v podobe svetlejšej pleti, ktorá stratila na svojom jase.

GLA Face Cream a kyselina gama-linolénová (GLA)

Niektoré príčiny starnutia pleti sú nevyhnutné. Hlavnú úlohu medzi nimi hrá genetika. Na starnutie pleti je náchylnejšia napríklad jemná, citlivá, či suchšia pokožka. Každým pribúdajúcim vekom sa znižuje kyselina GLA, ktorú je organizmus schopný produkovať. Tá zohráva dôležitú úlohu v starnutí pleti, preto ju je vhodné s cieľom spomaliť tento proces dopĺňať.
GLA Face Cream je založený práve na jej účinkoch. Kyselina GLA obsiahnutá v kréme obnovuje potrebnú hladinu v pokožke, s čím redukuje vznik vrások, aj pigmentových škvŕn. Posilňuje pleť, znižuje jej náchylnosť na podráždenie. Je účinnou prevenciou proti zápalom.

Larens LipoColl Serum

Larens LipoColl Serum predstavuje prípravok z dielne Wellu, ktorý má vďaka obsahu lipozomálneho kolagénu intenzívne omladzujúci účinok. Vďaka nemu spomaľuje starnutie pleti, vyhladzuje vrásky, vypína kontúry tváre.


“Liposomal Collagen Complex” je spojením peptidov a aminokyselín rybieho kolagénu, ktoré sa prenášajú vďaka ich uzavretiu do lipozomálneho nosiča, do hlbších vrstiev kože. Vďaka tomu dochádza k okamžitému splošteniu vrások a zhusteniu štruktúry pokožky pleti.