Zdravie bez chémie

Graviola

Graviola (lat. Annona muricata)

Dovoľujeme si vás informovať, že vzhľadom na legislatívu EÚ nemôžeme uvádzať tvrdenia o akomkoľvek liečebnom účinku bylín. Dopad bylín na zdravie je preukázaný mnohoročnými pozitívnymi výsledkami a dlhoročnou tradíciou. Vzhľadom k tomu veríme v zdravý úsudok našich zákazníkov, ktorí si sami musia vybrať, čo a akým spôsobom v rámci svojho zdravia uplatnia. Byliny ako formu prírodnej medicíny preto môžu prijať, či odmietnuť.

Popis byliny:

Graviola je súčasťou tradičnej prírodnej medicíny Strednej, Južnej Ameriky a Karibiku už po stáročia. Jej účinky boli známe už v ére pred Kolumbom, kedy sa využívaná ako „liek” miestnymi obyvateľmi. V tejto forme lekárstva sa zúžitkovali rôzne časti rastliny – počnúc od plodu po korene, či semená. Najviac zdraviu prospešných látok bolo objavených v jej listoch, no Graviola všeobecne obsahuje veľké množstvo vitamínu C alebo nenasýtených mastných kyselín. 

Účinky podľa prírodnej amazonskej medicíny:

  • Graviola môže byť nápomocná pri hnačkách, cukrovke a vysokom krvnom tlaku.
  • Využívaná bola/je predovšetkým pre jej antioxidačné vlastnosti a potenciálnej schopnosti eliminovať zdroje voľných radikálov.
  • Môže pomôcť zvládnuť problémy s nespavosťou.
  • Podľa verejne dostupných zdrojov môže ničiť rakovinotvorné bunky.
  • Môže mať pozitívny dopad na bolesti a kŕče.

 

Produkty obsahujúce Graviolu: