Zdravie bez chémie

Kotvičník zemný

Kotvičník zemný (lat. Tribulus terrestris)

Dovoľujeme si vás informovať, že vzhľadom na legislatívu EÚ nemôžeme uvádzať tvrdenia o akomkoľvek liečebnom účinku bylín. Dopad bylín na zdravie je preukázaný mnohoročnými pozitívnymi výsledkami a dlhoročnou tradíciou. Vzhľadom k tomu veríme v zdravý úsudok našich zákazníkov, ktorí si sami musia vybrať, čo a akým spôsobom v rámci svojho zdravia uplatnia. Byliny ako formu prírodnej medicíny preto môžu prijať, či odmietnuť.

Popis byliny:

Bylina, ktorá sa z morského pobrežia okolia Číny a Japonska rozšírila do celého sveta. Veľký rozruch rozprúdila pre svoje údajné afrodiziakálne účinky, vďaka čomu sa stala synonymom prírodnej Viagry. Najpopulárnejšia časť je vňať, ktorá obsahuje železo, horčík, vitamíny C, E a B, vápnik, fosfor a iné zložky. Kotvičník si navyše obľubu našiel aj u športovcov, ktorí ho užívajú ako prírodné anabolikum – tvorba bielkovinovej hmoty.

Účinky podľa čínskej medicíny:

  • Môže prispieť k funkcii pohlavných orgánov u žien a mužov.
  • Môže pomôcť k celkovému prekrveniu organizmu a jeho očiste.
  • Používa/l sa u žien s nepravidelnou ovuláciou. 
  • Niektoré zdroje uvádzajú, že môže že pri užívaní oboma partnermi zvyšuje mieru počatia.
  • Pozitívne vplýva na priaznivú činnosť svalov.
  • Môže prispieť k normálnej funkcii močovej sústavy.

 

Užívanie kotvičníka v akejkoľvek podobe nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy, ľudí s neznášanlivosťou lepku, ochoreniami pečene a obličiek.

 

Produkty obsahujúce Kotvičník: